Proč byste měla vlastnit pár červených bot

Nosím velké množství černé. A šedé. A bílé. A hnědé. A v podstatě každý jiný odstín neutrální barvy, jakou si dovedete představit. Tyto barvy jsou obecně lichotivé a snadno se kombinují s ostatními doplňky. Takže jakmile přijde čas nahradit starou věc koupí nové, přirozeně přemýšlím následovně: „čím více univerzální, tím lépe”. Je to takové moje instinktivní heslo.

Rozhodla sem se investovat do krásných, klasických balerín. Musela jsem si vybrat mezi mnoha barvami v obchodním domě, byla sem nucena rozhodnout mezi béžovou, černou a černou. Jelikož jaro se rychle blíží, nejprve jsem vyzkoušela béžové. A musím říct, že byly zatraceně roztomilé. Úplně živě jsem si představila, jak je budu nosit se svými úzkými džíny a bílým sakem a s některými z mých mnoho pastelových šatů a… Byla sem rozhodnutá si je koupit. Ale potom, jen pro jistotu, jsem si chtěla vyzkoušet zářivě červený pár balerín. Pravděpodobně jsem neměla vůbec v úmyslu si je koupit, ale byly tak rozkošné, že sem nemohla odolat.

Tak jsem je obula a… skončila s nimi na pokladně. Zde jsou důvody, proč jsem se rozhodla, že koupě červených bot byla ve skutečnosti velmi dobrou volbou po dívku, která se většinou rozhoduje pro velmi univerzální boty, oblečení i doplňky.

1. Červená sama o sobě zvýrazňuje Vaši osobnost. Červená je jednou z těch barev, která může znamenat hodně různých věcí: drzost, sexy nebo šik vzhled. Ale více než cokoli jiného, Vám říká: Tahle dívka prostě září. A to není nikdy na škodu.

2. Vlastním dost neutrálních věcí. Musím si to stále sama pro sebe opakovat. Neznamená to, že neutrální by bylo jakkoliv problematické nebo na závadu. Ve skutečnosti neutrální věci jsou často velmi uhlazené a krásné. Ale nechceme my všechny být tak trochu víc než jen to? Pokud budete kupovat jen univerzální věci a nebudeme čas od času investovat do věcí barevných, budete o svém

šatníku jednoduše moct říct: Hezké, ale nudné.

3. Různobarevnost je trendem nadcházejícího jara. Barvy jsou v módě. Ale pokud Vás zářivé neonové barvy děsí a dělají se Vám z nich pupínky, rozhodněte se pro něco méně výrazného. Boty jsou pro tento účel perfektní – ať už ty s podpatky, klíny nebo zcela ploché, u všech se to dá snadno aplikovat, nejsou sice Vaší tváří a jsou tak trochu schované, ale přesto jsou velmi patrné a viditelné. Já sem svoje červené baleríny nosila zrovna včera společně s černými šaty, legínami a úzkým kabátem. A musím říct, že sem obdržela mnoho komplimentů a mrknutí okem.

Nebojte se a vybírejte ze široké palety barev. Jaro se blíží a spolu s ním i nástup krásných barevných variací v oblékání. Buďte za hvězdu i Vy a oslňte své okolí něčím veselým a hravým.