Ponožky – nohy jako v bavlnce

Je pravdou, že jsou ponožky nedílnou součástí oblečení. Nosíme je po celý rok, snad jen v parných letních dnech jejich používání omezíme. Ponožky chrání nohy před chladem a poraněním, ale také odsávají pot. Dnes plní tento kousek šatníku také designovou funkci. Je pravdou, že ponožky dělíme na pánské, dámské a dětské. Pánové mají jiný názor na barvy a funkčnost nežli ženy. Děti potřebují nejkvalitnější bavlněné modely.

Materiály a jejich výhody

Výběr ponožek není žádná věda. Je třeba dbát na kvalitní materiál. Ponožky z umělých vláken nejsou zdaleka tak ideální jako modely z bavlny. Přírodní materiály zaručují pohodlí a funkčnost. Takzvané “uměliny” nikoho nepotěší. Neslibují komfortní nošení a zapáchají z nich nohy. Především muži si oblíbili pánské ponožky z přírodních vláken. Nejpopulárnější je bez pochyby bavlna, která je příjemná k lidské pokožce, perfektně saje vlhkost, a proto se mezi prsty a na nohou netvoří bakterie a plísně. Snad žádný muž na svých nohou nesnese ponožky z umělých materiálů. Pánové si většinou vybírají produkty tmavších barev a nevýrazných vzorů.

Nohy v suchu a pohodlí

Ani ženy se neobjedou bez kvalitních ponožek. Dámské ponožky jsou nejen bílé, ale i barevné. Ženy dokážou kombinovat ponožky s oblečením, proto si mohou dovolit i extravagantnější provedení. Ponožky ovšem nevybíráme pouze podle materiálu, i když je tato vlastnost klíčová. Záleží i na správné velikosti, kterou poznáme podle specifického značení. V zimě se přikláníme k teplejším výrobkům. V poslední době se roztrhl pytel s termoponožkami, protože dokážou dobře odpařovat vlhkost. Používají se především v chladnějších měsících roku a při sportu. Lidé, kteří mají obtíže s pocením, ocení antibakteriální ponožky s aktivními ionty stříbra. Jedno je jisté. To, že jsou ponožky malým kouskem oblečení, nesnižuje jejich důležitost.

Náš tip: Ponožky se nejlépe ukládají do komody, protože jsou tak přehledně dostupné.