Pět tipů, jak vybrat taburet

Ačkoliv je taburet spíše subtilním druhem nábytku, rozhodně se ve vašem interiéru neztratí. Jeho využití je totiž skutečně široké.

Pokud uvažujete o pořízení tohoto vkusného i praktického doplňku vašeho domova, pak můžete využít několik nápadů a tipů, které vám mohou ve volbě pomoci.

 1. Prvním ukazatelem při správném výběru bude určitě jeho výška. Ta se odvodí od toho, nač budete taburet používat.
 2. Bude sloužit jako podložka pro odpočinek vašich nohou?
 3. Pak by výška neměla překročit 45 cm.
 4. Jestliže má být spíše alternativou židle, pak můžete jít i o patnáct cm výš.
 5. Rozhodující bude také tvar. V tomto případě máte tři možnosti výběru. Kruh, ovál nebo čtverec. Do předsíně si většinou budeme volit kruhový nebo obdélníkový tvar. Hranatý by tu mohl působit tak trochu „ostře“.
 6. Naopak obývací pokoj spíše přijme klasickou kostku.
 7. Důležitý je i správný výběr barvy. Máte-li rádi pestrost a netradiční styl, pak vaše srdce při výběru zaplesá. Možností totiž budete mít celou řadu.
 8. Některé taburety mají dokonce podobu zvířat či jiných objektů.
 9. To ocení i vaše děti, které si taburety velice oblíbily.
 10. Problém není ani s výběrem povrchového materiálu. Kuchyňské prostory můžete ozvláštnit taburety z masivu. Je to v tomto případě mnohem praktičtější nežli čalounění.
 11. Jestliže máte rádi nábytek s textilními prvky, pak můžete problém vyřešit snímatelným textilním potahem.
 12. Trávíte čas ve svém oblíbeném křesle četbou časopisů nebo ručními pracemi? Pak bude skvělou volbou taburet, který má úložný prostor.
 13. Prostě zvednete horní část a můžete mít své oblíbené čtení nebo pletení okamžitě k dispozici.
 14. A stejně rychle bude i uklizeno.

Výběr vhodného taburetu se musí podřídit ostatnímu zařízení místnosti. Ačkoliv se jedná o malý doplněk, jeho nesprávný výběr by mohl celou místnost narušit. 

Náš tip: Zbožňujete originální nábytek a dekorace? Chcete si do obývacího pokoje vytvořit vlastnoruční dekorace, ale neumíte malovat? Řešením je sada na malování podle čísel.