Pět tajemství pohodlných podpatků

Dlouhou domu jsme pátrali po odpovědi na otázku, jak mají vypadat pohodlné a přitom elegantní lodičky. Jaká je optimální výška podpatku a jaký by měl být ten správný dizajn.

Snažili se najít správnou odpověď, i když samozřejmě víme, že co žena to originál a že každé proto také budou vyhovovat trochu jiné lodičky. Šli jste tedy trochu hlouběji a dali jsme dohromady pět tipů, jak najít lodičky, ve kterých můžete chodit celý den, tančit celou noc a skončit s nimi na nohou a ne chodit naboso s lodičkami v ruce.

Náš tip: Sháníte pracovní obuv a pracujete ve zdravotnictví? Cenově dostupná a kvalitní zdravotnická obuv je k dostání na www.infinitemedstyle.cz.

Pět pravidel:

  1. Výška podpatku: optimální číslo. Pokud jde o obuv, je zde nevyhnutelná volba mezi pohodlím a sexappealem. Takže to o čem tady mluvíme je hledání ideální rovnováhy mezi oběma potřebami. Pokud chcete lodičky, které budou natolik sexy, že srazí muže do kolen, pak pravděpodobně nebudete mít boty, které můžete pohodlně nosit celý den, každý den. Navíc pokud nosíte Vaše sexy lodičky každý den, co budete potom dělat, až přijde na nějakou zvláštní příležitost, party, nebo oslavu? Chyba, kterou často děláme je, že máme ve svém botníku buď boty úplně ploché, nebo pak ty s velmi vysokým podpatkem. Nezapomínejme ale i na ty středně vysoké. Specialisti v obuvnictví tvrdí, že maximální výška pohodlného podpatku by neměla být vyšší než 7 centimetrů. Je to výška podpatku, která Vám přidá trochu výšky, zapojuje svaly na nohou dost na to, aby vypadali štíhleji a elegantněji, ale stále si v nich udržíte lehkost a snadno se Vám v nich bude chodit.
  2. Jděte to pevnějších podpatků. Dokonce i se sedmicentimetrovým pravidlem se začnete třást a cítit se nejistě pokud budete mít velmi úzké lodičky a tenký podpatek. Pokud se chystáte strávit celý den na nohou, běháním z jedné schůzky na druhou bude pro Vás zaručeně lepší volbou stabilní, silnější podpatek. Samozřejmě že silnější a robustnější klín poskytuje také větší oporu.
  3. Pro větší výšku, zvolte vyšší platformu bot. Pokud Vám 7 centimetrů extra výšky nestačí, vyšší platforma lodiček Vám určitě pomůže. Vhodnou platformou bot snadno získáte několik požadovaných centimetrů navíc beze změny úhlu a negativního vlivu na klenbu nohy (a tedy bez vlivu na pohodlí).
  4. Nakupujte u specialistů. Pro některé obchodní domy jsou boty jen doplňkovým zbožím k sortimentu oblečení. Zaměřují je na estetiku a módní trendy, ale ne na kvalitu zpracování. Výrobci, kteří se na obuv specializují, vynakládají prostředky na zlepšení procesu výroby bot. Například lisy, které jsou následně použity k výrobě každého páru bot, jsou navrženy až po dlouhém výzkumu a testování, aby vyhověly požadavkům a přesně padly na Vaše nohy. Na prvním místě je komfort a pak přichází na řadu teprve módní styl – nikdy v opačném pořadí.
  5. Při zkoušení bot, choďte vždy po tvrdé podlaze. Pokud si zkoušíte boty v obchodním domě, snažte se je vždy otestovat na tvrdém povrchu. V případě, že máte pod nohama koberec, boty se vždy jeví měkčí, je tedy lepší je vyzkoušet je na betonu nebo dlažbě. Přirozeně více výstelky v botě je také lepší: podívejte se po páru bot, které mají měkké polstrování na chodidle. Pohodlí boty to výrazně zvýší.