Tipy jak se obléknout na jaro

Jak se obléknout pro nadcházející jaro – ano slyšíte správně, opět přichází čas pro tuto krásnou roční dobu. Jaro je již za rohem a s ním i čas, začít přemýšlet obměně šatníku. Obléknout se vhodně při jarních rozmarech počasí, může být občas vcelku náročné. Podívejte se tedy na následující typy, jak se obléknout na jaro.

1. Lehčí vrstvy

Oblékaní na jaro souvisí s postupným odkládáním všech těch těžkých zimních svršků. Namísto nich přicházejí zajímavě vrstvené kousky oblečení z lehčích materiálů. Průsvitné látky jsou klíčovým trendem tohoto roku, takže se snažte začlenit průsvitné šaty a sukně do svých outfitů, pokud chcete jít s módou letošního jara.

2. Světlejší odstíny

Jarní šatník je typický tím, že přichází se svěžími a světlejšími odstíny barev. Přejděte tedy od tmavých zimních barev, jakými jsou černá a šedá. Volte světlejší přírodní odstíny jako je karamelová nebo krémová. Světle šedé barvy jsou také dobrou volbou a skvěle vypadají v kombinaci s lehkými pastelovými barvami.

3. Zářivě bílá

Není lepší způsob je se rozloučit s ponurými barvami zimní módy než zářivě bílými látkami. Košile v bílé barvě společně s klasickými úzkými kalhotami nebo šortkami bude vypadat skvěle. Pokud víme, jak se obléknout na jaro, pak je důležité si uvědomit, že je třeba zařadit tyto velmi univerzální kousky našeho oblečení do každodenního šatníku.

4. Pastelové barvy

Jaro je to správné období, kdy byste měli začlenit různé barvy do svého šatníku. Začněte s nošením odstínů modré, meruňkové a mátově zelené. Pastelové barvy vypadají skvěle v kontrastu s bílou a šedou.

5. Lehké úplety

Pořiďte si tenké úpletové oblečení pro chladnější jarní dny a noci. Při uvažování o jarním šatníku mějte vždy na mysli nepředvídatelné změny počasí. Vezměte si pletenou vestu přes šaty a vytvořte si tak klasický jarní vzhled.

6. Květinové vzory

Teplejší počasí a květinové vzory jdou ruku v ruce. Krásné šaty s květinovým vzorem jsou klasika, ale nezapomeňte ani na košile, šortky a sukně. S příchodem jara zkuste skombinovat vzory – kombinací květinového a pruhovaného vzoru docílíte vysoce módního vzhledu.

7. Střední délky

Středně dlouhé sukně a šaty jsou elegantní volbou pro jarní sezonu. Je to skvělá cesta k postupnému přechodu od zimních těžkých vrstev oblečení, které zakrývali Vaše tělo v průběhu zimních měsíců.

8. Saka

Pokud přicházíme s otázkou, jak se obléknout na jaro, nezapomeňme na své plné skříně. Začleňte do svého šatníku elegantní oblečení v podobě klasického saka. Saka v odstínech bílé nebo krémové jsou skvělou cestou, jak oživit Váš jarní vzhled. Jsou také velmi chytrým způsobem, jak vytvořit zajímavé a nápadité outfity.

9. Sandály

Pokud je počasí již dostatečně teplé, nechte svoje nohy, aby se podívali na sluníčko a obujte si páskové sandály. To udělá Váš outfit okamžitě jarním. Kožené sandály vypadají skvěle, obzvláště pokud je nosíte v kombinaci s přírodními a pastelovými barvami.