5 barev rtů, které byste měly určitě vyzkoušet

Mám tušení, že jsme právě v přechodné fázi, zima se loučí a jaro přichází a s ním přichází i ten správný čas na změnu, ať už se bude týkat make-upu, účesu nebo oblečení. Můžete nosit svetr, nebo slabou větrovku.

Můžete nosit tmavý lak na nehty, nebo si vybrat raději nějakou pastelovou barvu. Můžete mít plážové copánky, nebo dramatické kudrliny. Nikdo se nad tím nebude pozastavovat. Mohu říct, že toto období miluji, je to prostě paráda.Právě nyní je ten správný čas, vybrat si i tu nejvhodnější barvu pro Vaše rty. Můžete mít v podstatě každý den jinak barevné rty díky celé řadě odstínů, které nám kosmetické firmy nabízí. Vybírat můžete od odstínů pro teplé počasí až po ty mrazivé odstíny, jaro je ta nejlepší doba, kdy se můžete dovolit odvážné barvy a nikoho to nezarazí. Vyzkoušejte následující barvy a sami uvidíte:

Barva: Mahagon/tmavě švestková

Typ: Růž na rty

Proč byste ji měla vyzkoušet: Je to rozhodně odvážná barva, ale právě odvahu módní svět miluje, nebo snad nemám pravdu? Vždycky sáhnu po hluboké mahagonové rtěnce, když chci získat dramatický vzhled. Červená je zřejmou volbou, pokud chcete zaujmout, ale pokud opravdu chcete vyniknout, potom šáhněte po temně švestkové nebo vínové. Růž Vám na rtech vydrží dlouho, ale nebude tak výrazná jako rtěnka.

Barva: Pomerančově červená

Typ: Balzám na rty

Proč byste ji měla vyzkoušet: Je to klasická letní barva a téměř oranžová je navíc i zábavná a hravá. Oranžová barva se pomocí balzámu na rty snadno nanáší a přitom dosáhnete krásné jasné barvy. Hlavně ale nenaneste barvu i do okolí rtů. Vždy si pro jistotu malíčkem přejeďte po okraji rtů, abyste případnou nežádoucí barvu odstranila.

Barva: Zářivě červená / Temně červená

Typ: Balzám na rty

Proč byste ji měla vyzkoušet: Není nic tolik přitažlivého a sexy, jako jsou rudé rty. Jedinou cestou jak se rozhodnout mezi zářivě červenou a temně rudou, je otestování a porovnání s Vaším tónem pleti. Uvidíte hned, která je pro Vás ta pravá. Mám raději balzám na rty než klasickou rtěnku, protože ten má lepší konzistenci pro nanášení a také není tak výrazný, takže je vhodnější pro denní nošení. Pokud chcete být sexy, určitě jděte do červené!

Barva: Světle růžová

Typ: Lesk na rty

Proč byste ji měla vyzkoušet: Je to velice dívčí barva, zábavná a nevinná. Můžete ji nosit každý den. Lesk na rty je skvělou volbou, ale můžete zkusit klidně růž, balzám na rty, rtěnku nebo cokoli mezi tím. Není nic snadnějšího, než vyzkoušet, která varianta Vám bude nejvíce vyhovovat. Zkombinujte světle růžový odstín rtů se světle růžovými nehty (je to módní trend tohoto jara) pro lehce flirtovný nádech.

Barva: Jahodová / malinová

Typ: Lesk (s flitrem)

Proč byste ji měla vyzkoušet: Tyto jiskřivé odstíny vypadají dobře na každé ženě. Může to být ta správná volba kdykoli pokud si nejste jistá, jako barvu máte použít a potřebujete záchranu na poslední chvíli. Potřebujete nějaký další důvod, proč tuto barvu použít?

Vybírejte tedy z pestré škály barev a zvolte tu nejvhodnější pro ten který den. Na jaře se Vaší fantazii meze nekladou, tak neváhejte a využijte této jedinečné příležitosti.