Duben u nás a v Itálii je nesrovnatelný…

Loňské dubnové počasí jsem si užívala samostatně, jako mladá svobodná dáma, která se potřebovala zotavit po předchozím ukončeném nevydařeném vztahu. Když mi bylo smutno, zašla jsem si po práci na kávičku či na dvě deci bílého s kamarádkami. Obě jsou ale dlouhodobě šťastně zadané, a tak na mě neměly čas pokaždé, kdy jsem si potřebovala s někým popovídat, abych se necítila tolik osamělá. Bez partnera jsem se toulala ulicemi města, které bylo ozářené teplým dubnovým sluníčkem. Čas od času jsem se také vydala mimo město, abych si mohla užít probouzející se krajiny. Na polích začínaly postupně kvést některé zemědělské plodiny, v dáli byla vidět například kvetoucí řepka. Začala jsem se díky tomu krásnému jarnímu počasí cítit vyrovnaně a cítila jsem také, že jsem již připravená na nový vztah.

Unsplash / Pixabay

Žádný s mužů, se kterými jsem se díky své práci v bance dostávala do každodenního styku, se mi však nelíbil. A ani ti, které jsem potkávala při svých osamocených toulkách městem či mimo město. Od mala jsem toužila po tom, že procestuji svět. Napadlo mě tedy založit si profil na portálu Evropské seznamky www.czech-single-women.com/. Přišlo mi to jako vhodná varianta nejen proto, že si můj profil možná najde nějaký cizojazyčný gentleman, ale také proto, že mě lákala vidina možného cestování do zahraničí. Nehledě na možnost zdokonalit se v některém z evropských jazyků. Díky kurzům angličtiny, na které jsem dlouhodobě docházela, pro mě bylo založení profilu na stránce www.czech-single-women.com/women-profiles/ hračkou. Zvolila jsem vhodnou fotografii, sepsala osobní charakteristiku a doufala jsem, že si mě najde muž, po kterém jsem již dlouho v koutku duše toužila.

 

Obávala jsem se sice možného neúspěchu, zpětně ale mohu říct, že zbytečně. Z několika desítek mailů, které mi v následujících dnech přišly, jsem postupně vyselektovala téměř všechny muže. Buď proto, že mi byli nesympatičtí svým vyjadřováním, nebo proto, že se mi nelíbili svým vzezřením. Zbyl mi pak jediný, se kterým jsem si byla schopna dlouhé hodiny psát na chatu nebo si posílat dlouhé maily o našich společných zálibách. Po několika měsících jsme se pak setkali. Bylo to to nejromantičtější setkání, jaké jsem kdy zažila. A letošní dubnové počasí a rozkvétající přírodu si již mohu užívat ruku v ruce s mým novým partnerem. Nejen u nás v mojí vlasti, ale také v Itálii, v blízkosti moře, kam jsem byla mým drahým pozvána. Srovnání českého a italského jara je kouzelné. A nejen to…