Práce, která je posláním

Práce v sociálních službách patří k jedněm z nejnáročnějších profesích. Kromě odborných znalostí potřebujete také velikou dávku empatie. Pracovník v sociálních službách vykonává přímou obslužnou činnost, zajišťuje také pečovatelskou péči a výchovnou nepedagogickou činnost. Jestliže přemýšlíte o tom, že byste chtěli v této profesi začít také pracovat a nemáte potřebné vzdělání, pak vám stačí jen doplnit si potřebné vzdělání.

Jak získat specializaci pro práci v sociálních službách

Není potřeba studium na vysoké škole. K získání potřebné kvalifikace vám bude stačit jen absolvovat třeba kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách v Praze. Podmínkou pro absolvování je základní vzdělání a trestní bezúhonnost. Kurz pro pracovníky v sociálních službách je založen na získávání potřebných znalostí z oborů pedagogiky, psychologie, práva. Výuka se skládá z teoretické a praktické části. Obsah kurzu je sestaven tak, že splňuje požadavky na odbornou způsobilost k výkonu povolání pracovníka v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb. Vzdělávání zajišťují specializované agentury. V rámci celé České republiky působí vzdělávací agentura Seduca, která realizuje rekvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách v rámci 65 akreditovaných vzdělávacích programů. Kurzy pro pracovníky v sociálních službách realizované agenturou Seduca jsou akreditovány MPSV a je možné hradit je přes úřady práce.

Služby agentury Seduca

Pokud by vás zajímalo, kde ve vašem okolí je možné kurz absolvovat, zkuste se podívat na stránky agentury, případně můžete na stránce www.seduca.cz/kontakt najít všechny potřebné kontakty na osoby, které vám rády zodpovědí vaše dotazy. Pokud se budete pro práci v sociálních službách rozhodovat, zvažte předem zodpovědně zda jste opravdu pro tuto práci vhodní kandidáti. Práce v sociálních službách není založena na tom, že si odbydete osmihodinovou pracovní dobu. Je to práce náročná po psychické i fyzické stránce, a víc než práce je to poslání.