Co symbolizují jednotlivé barvy šperků?

Příště až se budete rozhodovat, jaký kousek šperku si na sebe vezmete, myslete na to jakou náladu a vlastnost by měl reprezentovat. Zde je několik informací, které se skrývají za jednotlivými barvami drahých kamenů.

Bílá – tato barva reprezentuje čistotu, mladost, nevinnost a naději. Není žádným překvapením, že perly, perleťové kameny, opálové náhrdelníky a sety šperků z těchto kamenů jsou vybavením, které si vybírají nevěsty jako své svatební šperky. Protože právě tato barva jde ruku v ruce s novým životem, který svatba bezpochyby představuje.

Červená – je to barva ohromující, odvážná a energická. Je tady proto, aby reprezentovala lásku a vášeň. Červené kameny jako jsou rubíny, podtrhují přitažlivost outfitů, pokud je nosíte v podobě náhrdelníků s velkými přívěsky nebo koktejlových prstenů.

Náš tip: Zajímáte se o barvy, bytový design, rádi něco tvoříte? Skvělou zábavou pro vás bude sada na malování podle čísel.

Fialová – tato barva symbolizuje majestátnost, okázalost a tvořivost. Například velký ametystový kámen zasazený to těžkého zlatého náhrdelníku představuje antický styl, který překypoval bohatstvím a barvami.

Žlutá – znamená být šťastný a veselý, náramky ze žlutého zlata a obrovské kruhy v podobě náušnic mohou rozzářit oblečení, jak pro denní nošení tak večerní šaty.

Růžová – barevná hravá růžová je koketní a romantická, připomíná jarní květiny. Pokud nosíte květinové vzory, zářivé růžové náušnice a náramky, vypadáte vždy žensky, vesele a zajímavě.

Zelená – barva, která symbolizuje přírodu, jaro a životní prostředí. Zelené kameny jsou uklidňující a dalo by se říct, že vyvolávají pocity štěstí. Krásné smaragdové náušnice vypadají skvěle a honosně a skvěle vyniknout v kombinaci s klasickou černou barvou. Naopak přírodní zelené korálkové náhrdelníky vyvolávají uvolněnou a prázdninovou atmosféru.

Modrá – působí profesionálně, sebevědomě, chladně a klidně. Modré drahokamy připomínají pozemské prvky vzduch a vodu. Z modrého topazu vytvoříte nádherný náhrdelník, když ho zasadíte do klasického stříbra nebo platiny.

Hnědá – tato barva je rustikální a živočišná. Hnědá se hodí k vytvoření přírodních a bohémských šperků. Hnědé kameny vypadají skvěle, pokud je zasadíte do dřevěných náhrdelníků, náramků a náušnic.

Věříme, že tyto informace Vám pomohou se lépe rozhodovat, jaké barva šperků se Vám hodí pro ten který den a jak správně skombinovat barvy podle Vaší nálady, roční doby a osobnostního typu.