Zpomalení stárnutí

Většina lidí si nemůže dovolit neustále nakupovat velmi drahé krémy a pleťové vody proti stárnutí, ale i přes to by hrozně rádi proces stárnutí rádi zpomalili. Možná se budete divit ale způsobů, jak vypadat mladší bez botoxu, plastických operací a drahých výrobků proti stárnutí, je mnoho a jsou mnohem snazší než by se mohlo zdát.

Stárnoucí žena s úsměvem na tváři

První známky stárnutí často způsobí značný dopad na vlastní sebedůvěru jednotlivce. Objevení prvních příznaků stárnutí, jako jsou malé vrásky okolo očí, nebo jemné linky na čele mohou být obzvláště frustrující pro ženy a mohou Vás udělat staršími, než ve skutečnosti jste. Známky stárnutí závisejí na kombinaci prostředí, ve kterém žijete, životního stylu a dědičných předpokladů. Samozřejmě že nemůžeme vrátit zpátky čas ani ho zastavit, ale rozhodně je dobré vědět, jak vypadat trochu mladší a jak zpomalit samotný proces stárnutí přirozenou cestou.

Zvládání stresu

Proto, abychom vypadali mladě, je důležité mít svůj život a jeho hodnoty srovnané a mít v nich jasno, protože právě psychický stav se na stárnutí podílí velkou měrou. Stres narušuje spánek, což má neblahý vliv na Vaše zdraví a tím pádem vypadáte více unaveně a vyčerpaně a to vše se okamžitě projeví na Vaší pleti. Příliš mnoho stresu může také zvýšit krevní tlak a to může vést ke zvýšenému riziku mrtvice a srdečních chorob.

Jóga může být v tomto ohledu velmi nápomocná. Není nic lepšího než pravidelné cvičení, který Vás udělá spokojenějšími a více motivovanými ke zvládání každodenních povinností. Často si tímto nenamáhavým cvičením zvýšíte sebevědomí a to vše se pozitivně odrazí na Vaší osobní pohodě a tím pádem i na Vaší pleti.

Redukce stresu je tedy velmi důležitá a přináší pozitiva ve všech směrech.

Vyvážená strava

Pokud si přejete vědět, jak vypadat přirozeně mladší, tak dvěma hlavními faktory jsou vyrovnaná pestrá strava a cvičení. To je vlastně i obsaženo ve rčení: “Jste to, co jíte.” Zpomalení stárnutí a tedy to že vypadáte mladší, můžete snadno dosáhnout dobře vyváženou stravou obsahující velké množství čerstvého ovoce, zeleniny, cereálií a bílkovin. Pokud chcete být zdravá, mladě vypadající a rozzářená vyžaduje to vyřazení nezdravých tuků z Vašeho jídelníčku a zařazení velkého množství ryb, olivového oleje a oříšků. Cukr je znám tím, že způsobuje předčasné stárnutí, takže se ho snažte omezit, jak jen to půjde. Zvyšte příjem bílkovin, protože ty podporují zdravý růst svalové hmoty a při pravidelném cvičení si tedy snadněji vytvarujete postavu podle Vašich představ. Tím pádem budete vypadat lépe, cítit se lépe a i Vaše pleť bude zářit štěstím.

Péče působící proti stárnutí musí nutně obsahovat velké množství ovoce, zeleniny a neslazených tekutin.

Cvičením ku zdraví

Kardiovaskulární cvičení a aktivní trénink Vám pomůže zrychlit metabolismus a celkově si zlepšit zdraví. Nejenom že budete vypadat mladší, ale také si tím snížíte riziko vzniku onemocnění, jakými jsou cukrovka, srdeční choroby a mrtvice.

Nehledě na jiné neblahé účinky, kouření je jednou z největších příčin urychleného stárnutí. Takže pokud kouříte, měli byste s tím co nejdříve skončit.

Cvičení je tedy velmi důležitým bodem, pro Vaše zdraví a mladiství vzhled.

Pokud opravdu chcete vypadat mladší, vyžaduje to určitou změnu životního stylu. Redukcí stresu a napětí a změnou životního stylu docílíte ne jen mladšího vzhledu, ale dokonce si tím můžete prodloužit život a vyhnout se velkému množství různých onemocnění. Skvělou relaxaci v přírodě nabízí třeba horské kolo, nadýcháte se čerstvého vzduchu, zhubnete a zbavíte se stresu.