Pytle pod očima

Pytle pod očima jsou způsobeny tekutinami, které bývají zadržovány v tkáních v této oblasti. Nejvíce viditelné bývají hned po probuzení. To je způsobeno tím, že tekutiny se usadily v okolí očí v průběhu spánku.

Důvody vzniku pytlů pod očima:

• Odborníci tvrdí, že pytle pod očima se dělají hlavně lidem, kteří těsně před spaním vypili velké množství vody, nebo jiných tekutin nebo snědli příliš slané jídlo. Otoky kolem očí obvykle zmizí během několika hodin, jakmile se tekutiny vstřebají do těla.

• Stárnutí je další příčinou vzniku očních pytlů. Stejně jako stárneme my, stárne i naše pleť. V průběhu let se kůže okolo očí stává tenčí a tenčí. Kůže také ztrácí pružnost, a proto podkožní tuk začíná okolo očí tvořit tak zvané oční pytle.

• Většina žen také trpí pytli pod očima v době jejich menstruace. Je to způsobeno každoměsíční hormonální změnou v organismu.

• Existují lidí, kteří mají po probuzení pytle pod očima neustále bez ohledu na to, jestli měli během noci dostatečné množství spánku nebo ne. Je třeba si uvědomit, že to může být způsobeno například alergickou reakcí. Možná jste snědli něco, na co máte alergii, nebo třeba Váš polštář je vyroben z materiálu, který není vhodný pro Váš typ pleti.

• Pokud jsou otoky spíše podobné kulatým puchýřům než obyčejným pytlům, konzultujte to raději ihned se svým lékařem, může se totiž jednat o příznaky nějaké vážnější choroby, obvykle se jedná o poruchy štítné žlázy, nebo by to mohly být také problémy spojené s ledvinami.

Tipy jak předcházet pytlům pod očima:

• Zchlaďte obličej studenou vodou. Studená voda napomáhá zlepšit cirkulaci tekutin. Také může vyzkoušet jemně masírovat pleť pod očima, čím by mělo dojít také k lepší cirkulaci a rychlejšímu zmizení nežádoucích otoků. Zachycená tekutina bude potom vstřebána do zbytku těla a tím dojde k minimalizaci pytlů pod očima.

• Tato metoda je obvykle praktikována lidmi, kteří trpí ranními otoky. Lžičku dejte na pár minut do chladničky, následně ji položte přes oči a chladný kov napomůže k rychlejšímu vstřebání tekutin a tedy i ke ztrátě pytlů pod očima.

• Může také použít dva pytlíky od čaje. Po vychladnutí je položte přibližně na 15 až 20 minut na zavřené oči. Čaje jsou dobré pro pokožku, stahují póry a zároveň napomáhají vstřebání otoků.

• Pití ibuprofenových nápojů během menstruace napomáhá k redukci zadržování tekutin v těle.

• Pokud máte podezření, že jsou Vaše otoky důsledkem alergické reakce na jídlo nebo polštáře, můžete vyzkoušet léky proti alergii a uvidíte, jestli se stav zlepší.

• Nedostatek řádného odpočinku je jedna z nejběžnějších příčin vzniku otoků pod očima. Společně s dostatečnou hydratací, dopřejte svému tělu dostatek odpočinku, který potřebuje – zkuste spát více. Pokud to co potřebujete je odpočinek a více spánku, pak bez ohledu na to jaké prostředky pro zmírnění pytlů pod očima použijete, výsledek nebude nikdy moc viditelný.