Sedm způsobů, jak bojovat se stárnutím

Každý se může cítit mladší, než je jeho skutečný věk a to jen díky dodržování několika pravidel. Zde je sedm způsobů, jak oddálit stárnutí nebo dokonce vrátit čas.

1. Cvičení

Postupným stárnutím dochází k řídnutí kostí. Cvičení, zejména běh, turistika, chůze po schodech a posilování, pomáhá tomuto procesu zabraňovat. Pravidelným cvičení a dostatečným příjmem kalcia v podobě mléka a listové zeleniny můžete snadno bojovat proti vzniku osteoporózy. S přibývajícím věkem dochází ke ztrátě svalové hmoty, pravidelným cvičením si však svaly udržíte a uděláte hodně pro své zdraví. Budete se cítit mladší, zdravější a pomůže to i boji proti stárnutí pleti.

Pravidelné a poctivé cvičení

2. Snažte se spát minimálně osm hodin denně

V průběhu hlubokého spánku, je Vaše tělo regenerováno po předcházejícím náročném dnu. Nedostatečné množství spánku přispívá k urychlení procesu stárnutí. Pokud máte problémy se spaním, zkuste si 30 minut před spaním dát dlouhou teplou koupel s levandulovým olejem. Šálek heřmánkového čaje by Vám také mohl pomoci. Vyvarujte se kávě a jakýmkoli kofeinovým nápojům po setmění.

Minimálně 8 hodin spánku denně

3. Pijte dostatečné množství vody

To znamená zhruba osm až deset velkých sklenic vody každý den. Vaše tělo je tvořeno z 60% vodou, to je ten důvod, proč potřebujete spoustu vody proto, aby mohlo tělo správně fungovat a vyplavilo ze sebe všechny toxiny a zůstalo zdravé.

Hodně čisté vody

4. Používejte krémy s ochrannými UV faktory v průběhu dne

Toto je to nejlepší, co můžete pro svoji pleť udělat. Sluneční paprsky, UV záření, poškozují Vaši pokožku a zapříčiňují předčasné stárnutí pleti, a co hůř mohou způsobit dokonce rakovinu kůže.

Aplikace opalovacích krémů

5. Hydratujte pokožku

Čištěním kůže dvakrát denně se zbavíte nebezpečných toxinů na povrchu Vaší kůže. Poté použijte hydratační pěstící krém, který dostatečně zvlhčí Vaši pleť. Na výběr je velká řada kosmetických přípravků.

Dostatečná hydratace

6. Zajistěte dostatek antioxidantů ve Vašem jídelníčku

Antioxidanty neutralizují volné radikály ve Vašem těle, které mohou poškodit zdravé buňky a tím způsobit opět rychlejší stárnutí. Vitamíny A, C a E jsou přirozenými antioxidanty. Zařazením ovoce, zeleniny a olejů s antioxidanty do svého jídelníčku zpomalíte stárnutí tělesných buněk a pomůžete i zpomalit stárnutí pleti.

Antioxidanty obsahující vitamín C

7. Vyměňte červené maso za rybu alespoň jednou v týdnu

Čerstvé rybí maso je plné různých druhů bílkovin, které jsou prospěšné pro Vaše zdraví. Je dietní a snadné na přípravu.

Čerstvé ryby

Začněte se řídit těmito jednoduchými skvělými tipy a uvidíte den za dnem zázrak na vlastní oči.