Chraňte svoji pleť před slunečním zářením

K poškození pokožky ultrafialovými, nebo UV paprsky může dojít v jakékoli roční době. Zatímco mnoho lidí se pečlivě chrání opalovacími krémy během letních měsíců, mnoho z nich s touto péče končí s příchodem chladnějšího počasí. Pravdou ale je, že svojí pokožce můžete hodně prospět, pokud ji budete před sluníčkem pečlivě chránit po celý rok.

Slyšeli už jste někdy někoho mluvit o takzvaných “volných radikálech?” Pravděpodobně nemluvili o dredatých hipísácích poskakujících na hudebním festivalu ani o žádné extrémistické skupině při demonstraci. Volné radikály jsou škodlivé částice, které mohou nenávratně poškodit Vaši kůži. Sluneční UV paprsky obsahují volné radikály, které mohou urychlit proces stárnutí, způsobují vznik nežádoucích pigmentových skvrn a vytvářejí vrásky i na mladé pokožce.

Jak je možné se proti těmto volným radikálům bránit? Slunečními krémy a filtry, které obsahují SPF, nebo ochranný faktor nejméně 15 stupňů, ten totiž dokáže ochránit proti škodlivému UV záření. SPF 30 je obvykle považován za vhodný pro všechny typy pleti. Mnoho výrobců vytvořilo produkty s faktorem nad 50, ale nenabízejí žádnou přidanou garantovanou ochranu. Jedinou cestou jak si být jistí účinností sluneční ochrany, je opakované nanášení ochranného krému v průběhu dne. Nikdy nespoléhejte na to, že pokud jste jednou použili opalovací krém, že bude působit celý den a to dokonce ani, když bude mít velmi vysoký ochranný faktor.

Dobrá zpráva pro ženy ale je, že v dnešní době mnoho kosmetických přípravků jak hydratačních tak tónovacích již obsahuje ochranné prvky proti slunečnímu záření. Možná už jste zaregistrovali, že některé z Vašich oblíbených kosmetických přípravků obsahují UV ochranu, ale pokud ne, je několik možností, jak upravit svoje každodenní návyky. Dokonce ženy, které preferují přirozenost, mohou najít hydratační pleťové krémy s UV ochranou proti slunečnímu záření, které jsou hypoalergení a neobsahují žádné oleje, které by ucpaly póry.

Jestliže chcete být vždy krásně opálená díky tónovacím krémům, pudrům a samoopalovacím sprejům, ujistěte se, že vždy před jejich použitím nanesete na svoji pleť zjemňující krém s ochranným slunečním faktorem. Určitě chcete mít zdravou, mladě vypadající pokožku po celý rok a každý den, tak chraňte svoji kůži proti volným radikálům bez ohledu na předpověď počasí a roční období. Vaše pleť Vám za to bude vděčná a vy budete s jejím vzhledem spokojená.