Jak vybrat peněženku, abyste s ní byli spokojeni

Mezi módní doplňky, které každodenně používáme, patří bezesporu peněženka. Muži a ženy mají na peněženku rozdílné požadavky, tak, jako to bývá i třeba při požadavcích u výběru příručního zavazadla. Než si tu správnou peněženku koupíme, měli bychom se proto zamyslet nad několika aspekty. Jen tak budeme s nákupem plně spokojeni. 

Vsaďte na kvalitní materiál

Platí to tak se vším, ale u peněženky na to nechtěně zapomínáme a necháme se okouzlit líbivým vzhledem. Přitom materiál a jeho trvanlivost je pro peněženku velmi důležitý. K nejodolnějším materiálům patří kůže. Dámská peněženka v koženém provedení umí působit elegantně, netradičně, honosně, jednoduše, zajímavě… kůže sama o sobě je velmi hezká, a také na dotek příjemná. Pokud o ni budete pečovat, jak je potřeba, to znamená, že ji nebudete vystavovat vlhkosti, častým přímým slunečním paprskům, tu a tam jí dopřejete hydrataci patřičnými přípravky určenými pro tento účel, budete ji moci nosit v plné kráse po několik let. 

Jaký je váš styl?

Jsou ženy, které nejčastěji nosí pohodlnou městskou módu. Ležérní styl se hodí jak ke koženým peněženkám, tak k jiným, které nosíte občas a kupujete si je např. k oblíbeným letním šatům, námořnickému stylu oblečení a podobně.

Pokud často nosíte elegantní oblečení, volte spíše typ jednoduchý, elegantní, který nebude společenštější oblečení narušovat.

Je-li vaším životním koníčkem sport, určitě by se vám mohla hodit peněženka menších rozměrů, která vás nebude při sportu zatěžovat, vejde vám do malého příručního zavazadla, kapsičky na kole a podobně. 

Co vše chcete do peněženky uschovat?

Správně bychom měli ukládat peníze a doklady odděleně. V případě ztráty peněženky nebudeme muset řešit potíže, které se ke ztrátě dokladů vážou. Ale spousta z nás i tak do peněženky ukládá nejen papírové a kovové peníze, ale i průkazy totožnosti, kartičky pojištěnce zdravotní pojišťovny, platební karty, často i vizitky, doklady od koupi, jež chceme uschovat a podobně. Zaměstnané ženě se dvěma, třemi dětmi vyhoví spíš větší peněženka s uzavíráním na zip či přezku než mini peněženka, do níž uschová skutečně jen peníze. 

Ideální je mít alespoň tři peněženky, které můžeme střídat. Peněženka dámská totiž umí krásně dotvořit celkový dojem z outfitu, který máte právě na sobě.