Jak si vybrat správné běžecké kalhoty

Není snad nic tak povzbudivého jako běhání v parku, při kterém dostanete do plic tolik čerstvého vzduchu jako při málokterém pohybu. Je to jedena z relaxací, kterou si opravdu užívám. Nicméně běžecké kalhoty, které dřou nebo neodvádí správně pot od těla, mě dokážou pořádně otrávit. Pokud jste vášnivým sportovcem, nebo se právě chystáte začít s běháním, zde je malý průvodce, který Vám pomůže vybrat si ty správně běžecké kalhoty.

Běžecké kalhoty lze rozdělit do dvou základních skupin: volnější běžecké kalhoty a pak běžecké legíny. Oba typy kalhot mají své výhody a nevýhody. Volné kalhoty jsou velmi pohodlné a dodávají Vám pocit volnosti. Nicméně mají tendenci Vás trochu brzdit a proto nejsou ideální pro ty, kdo milují rychlé sprinty v plném tempu. Legíny přesně obepínají Vaše tělo a tím Vám umožňují dosáhnout skvělého zrychlení a nebrzdí Vás v pohybu, ale na druhou stranu odhalují jakoukoli křivku Vašeho těla. To nemusí být přejemné těm, kteří své tělo nepovažují zrovna za dokonalé. Dámské běžecké kalhoty jsou k dostání v různých délkách, od kraťasů až po ty dlouhé po kotníky. Někteří výrobci nabízejí kalhoty, které jsou kompromisem mezi volnými kalhotami a legínami. Jsou dostatečně vypasované na Vaše tělo, ale na druhou ne natolik, aby ukazovali všechny nedostatky Vaší postavy.

Při nákupu běžeckých kalhot vezměte v úvahu podmínky, v jakých je budete využívat. Pokud budete chodit běhat za velmi chladného počasí, pak si kupte kalhoty ze syntetického materiálu, jako jsou směsi polyesteru a Lycry. Můžete také zkusit navrstvit volnější kalhoty přes legíny nebo punčocháče. Ujistěte se, že kalhoty, které kupujete, mají schopnost odvádět pot od těla, ale zároveň udržet teplo uvnitř.

V létě noste světle barevné oblečení, protože odráží sluneční paprsky od kůže a zabraňuje tak spáleninám a teplu, které je způsobeno tím, že se do tmavého oblečení opírá slunce. Vybírejte si z lehkých materiálů a dbejte na jejich prodyšnost a zaručenost odvodu potu.

Věříme, že Vám tyto rady pomohou vybrat si ty správné běžecké kalhoty, které budou pohodlné a budou odpovídat Vašim požadavkům. Potom Vám už nebude nic bránit v tom, abyste si vychutnali skvělý pocit z běhu ve volné přírodě nebo třeba v parku.