Letní oblečení do kanceláře

Letní čas v kanceláři může být trochu složitější. Venku je děsně horko, ale vy nemůžete nosit zcela letní oděv a splňovat přitom pravidla kancelářského oblečení. A co více v kancelářích bývá často velmi chladno díky klimatizaci, takže se zdá být téměř nemožné, obléknout se vhodně pro obojí, jak zimu uvnitř, tak vedro venku.

 Ačkoli dilema v oblékání během teplých letních dní u kancelářských profesionálů stále zůstává, nemusí to být tak zlé.

Zde je několik běžných kancelářských problémů s oblékáním a typů, jak je vyřešit:

Máte v práci příliš chladno? Udržte si elegantní vzhled tím, že si obléknete další vrstvu oblečení,v podobě roztomilého svetříku například s flitry, stuhou nebo krajkou, který bude vypadat skvěle

a přitom Vás bezpochyby zahřeje. Tyto svetry Vám pomohou udržet se v teple v průběhu dne abudou užitečné i večer, až se budete vracet z práce a venku se trochu ochladí. Můžete také vyzkoušet pánskou inspiraci v podobě saka. Smetanové nebo bílé sako vypadá dobře s ležérním stylem oblečení za teplého počasí. Podívejte se po nějakém s ozdobnými detaily, nabíranými rukávy, nebo třeba zlatými doplňky. Jen se ujistěte, že je sako stylové a že se Vám hodí k nošenému oblečení.Navíc můžete vyzkoušet nosit barevnou pašmínovou šálu nebo jiný velký šál či šátek, který budete mít v práci v šuplíku pro případné použití. Díky tomu si nebudete muset pamatovat, že si musíte každý den přinést něco teplého do práce a budete mít neustále v zásobě nouzový plán, když bude v kanceláři příliš chladno.

Je Vám špatně z nošení nudných khaki kalhot? Zbavte se jednotvárné kancelářské uniformy v podobě klasické propínací košile s tmavými kalhotami. Odložte bílé nebo proužkované košile a

začněte nosit jasné letní barvy. Košile v svítivě červené barvě byla k vidění v uplynulé době na všech přehlídkových molech a v kombinaci s klasickými tmavými kalhotami se bude perfektně hodit i do kanceláře. Pokud tedy půjdete do odvážného topu, vždy se ujistěte, že Váš spodní díl oblečení bude jednoduchý a klasický. Pokud se nemůžete odpoutat od svých nudných střihů horních částí oblečení, pokuste se alespoň nosit různé veselé barvy, které celý vzhled oživí. Vyzkoušejte třeba barevný nebo potištěný svetr, nebo oslavujte léto ve veselých barevných botách.

Jste znuděná z nošení kalhot v průběhu horkého léta? Vyzkoušejte veselé letní šaty, které ale musí splňovat pravidla pro kancelářské oblečení. Ujistěte se tedy, že jsou dlouhé minimálně ke kolenům a nemají velký výstřih, který by příliš odhaloval dekolt. Velké vzory taky nemusí být vhodné, ale jasné barvy budou bezpochyby v pořádku.

Nebujte se léto užít naplno a vytáhněte i veselé barevné oblečení a doplňky. Vaše okolí to jistě ocení a vy budete se svým zevnějškem nad míru spokojená.