Moderní Gladstone kabelka

Lékařská brašna anebo taška na dokumenty byly v minulosti majetkem dělníků, úředníků a doktorů, kteří je používali pouze pro pracovní účely. V dnešní době jsou ale luxusem v ženských rukách. Funkční, elegantní kabelka je věc, do které se vyplatí investovat. Přečtěte si článek a zjistěte, kde tyto brašny vznikly a proč je nosit právě teď.

Pokud budete někdy chtít uvést ženu do rozpaků, pak se jí pouze zeptejte na obsah její kabelky. Je téměř zaručeno, že má celý svůj život zabalený do těch několika kousků kůže.

Je to částečně proto, že většinu žen děsí představa, že nebudou mít po ruce to, co právě potřebují. Nejvíce diskutovanou otázkou je, že do kabelky se Vám nikdy nemůže vejít extra pár obuvi, cestovní toaletní souprava, diář, sedm druhů různých technologických zařízení a stovky rtěnek. Prostě to není možné!

S ohledem na tyto faktory přichází trend velkých kabel, které byly módní zbraní v rukách některých celebrit již delší dobu. Po léta se měnily tvary a velikosti kabelek měsíc od měsíce, ale právě nyní se situace stabilizovala a velké kabely byly klasifikovány jako trend pro rok 2012.

Ať z Gladstone kabely uděláte strategický kousek Vašeho šatníku nebo ne, tyto velké lékařské brašny mají silnější pozici v módním průmyslu, než jakékoli jiné vybavení. Luxusní značky nyní zařadily kabely do prvních řad pro nadcházející módní vlnu.

Co je to Gladstone kabela?

Kabela je běžně známá jako doktorská brašna. Její historie sahá až do 19tého století. Muži pracující v tradičních profesích této doby jako jsou doktoři, právníci, elektrikáři a instalatéři ji používali hlavně v období války. To kabele dalo také její alternativní jméno „doktorská brašna” ze zřejmých důvodů.

Toto vyklápěcí příruční zavazadlo se dvěma oddělenými komorami bylo považováno za menší a mnohem pohodlnější alternativu k běžnému cestovnímu kufru. Kabela byla ideální pro noční přejezdy vlakem a kratší pracovní cesty. Její jednoduché magnetické otvírání ve středu kabely z ní udělalo zavazadlo, které se snadno obsluhovalo na veřejnosti na rozdíl od objemného kufru. Kabely mohli být snadno ukládány v omezeném prostoru a byli dostatečně velké, aby se v nich dalo nosit nářadí i sada náhradního oblečení.

V průběhu času se změnil účel pro nošení Gladstone kabel, a proto docházelo i k změně tvaru těchto brašen. Kabely byly nahrazeny menšími pevnými kufry, ale doktoři pokračovali v nošení více kompaktních verzí kabel.

V současné době se stala lékařská brašna středem zájmu módního průmyslu. Došlo tedy k jejímu vývoji a nyní se vyrábí z luxusních materiálů jako je kvalitní kůže a hedvábí. Kabely jsou zdobeny ozdobnými přezkami a všemožnými dekoracemi. To so bývalo kdysi pracovním náčiním, se nyní stává luxusním dámským příručním zavazadlem s razítkem historie.