Oslavte narozeniny ve španělském stylu

Chystáte oslavu narozenin a ráda byste ke slavnostnímu obědu jako přípitek nabídla kvalitní alkoholový nápoj? Chybu rozhodně neuděláte, poskytnete-li Vašim hostům k přípitku španělské víno Old Porter.

Růžové víno Old Porter jako přípitek na narozeninové oslavě

Víno Old Porter pochází z vinařství Bodegas Pérez Barquero Montilla-Moriles, které proslulo výrobou sladkých vín. Předním dodavatelem do České republiky tohoto lahodného alkoholického nápoje je společnost BMC Brno. Koupit jej tak můžete buď v kamenné prodejně společnosti BMC Brno nebo v této její internetové prodejně www.oldporter.cz. V nabídkovém katalogu najdete růžové, červené i bílé víno Old Porter. Jemnou chutí a jasnou barvou působí především Old Porter pink. Toto španělské víno v sobě obsahuje 13 procent alkoholu a je možné jej podávat jako aperitiv před konzumací hlavního jídla nebo jako digestiv po jídle. Vůní připomíná nazrálé maliny a brusinky. Fascinovat Vás bude také svým komplexním aroma sušeného ovoce, které se jedinečně propojuje s jemnou kyselinkou a delikátní sladkostí. Doporučuje se pít především ke sladkým pokrmům.

Narozeninová oslava ve stylu španělské kuchyně

Vaši narozeninovou hostinu můžete pojmout celou ve stylu španělské kuchyně. Podobně jako ostatní středomořské kuchyně je i ta španělská zdravá a delikatesní. Španělé při vaření často používají olivový olej, zeleninu, koření jako šafrán a římský kmín. Rozšířené je také používání medu, mandlí a nejrůznějšího ovoce. K nejoblíbenějším španělským pokrmům bez pochyby patří paella. Kromě rýže se tento pokrm připravuje z kuřecího masa či mořských plodů, zeleniny a koření. Proslulá je také hustá studená polévka pojmenovaná gaspacho. Flan či turron budou pomyslnou třešničkou na dortu na Vašem jídelním stole.